قابل توجه دانشجویان گرامی که در شرف فارغ التحصیلی می باشند!

با سلام

ضمن آرزوی سلامتی برای شما عزیزان، خواهشمند است موارد ذیل را به طور کامل مطالعه نمایید. عدم رعایت و بی توجهی به هریک از قوانین و مراحل تسویه حساب و خارج از بازه ی زمانی به منزله ی انصراف از تسویه حساب جهت انجام امور فارغ التحصیلی تلقی خواهد شد.

توجه: با توجه به شرایط کنونی کشور و شیوع بیماری کرونا، تسویه حساب به صورت غیر حضوری طبق جدول و آدرس الکترونیکی ذیل می باشد.

جدول زمانبندی و آدرس سامانه جهت انجام فرایند تسویه حساب:

زمان درخواست فرایند تسویه حساب الکترونیکی با دانشکده محل تحصیل توسط دانشجویان رشته اتاق عمل : ۲۰ و ۲۱ / ۰۴ / ۱۴۰۰

زمان بررسی فرایند تسویه حساب دانشکده محل تحصیل توسط کاربران : ۲۲ و ۲۳ / ۰۴ / ۱۴۰۰

زمان درخواست فرایند تسویه حساب الکترونیکی با دانشکده علوم پزشکی لارستان توسط دانشجویان رشته اتاق عمل۲۴ و ۲۵ / ۰۴ / ۱۴۰۰

زمان بررسی فرایند تسویه حساب دانشکده علوم پزشکی لارستان توسط کاربران : ۲۶ و ۲۷ / ۰۴ / ۱۴۰۰

آدرس سایت ثبت نام الکترونیکی sama.larums.ac.ir

تاریخ تسویه حساب جهت سایر رشته ها متعاقبا از طریق سایت دانشکده های محل تحصیل و سایت دانشکده علوم پزشکی اعلام می گردد.

دانشجویان جهت انجام امور تسویه حساب بایستی در سامانه هم آوا دو فرایند تسویه حساب را تکمیل نماید:

 • فرایند تسویه حساب با دانشکده محل تحصیل ( دانشکده پرستاری لار و دانشکده بهداشت اوز )
 • فرایند تسویه حساب با دانشکده علوم پزشکی لارستان

توجه: جهت انجام امورتسویه حساب فقط از مرورگر firefoxاستفاده نمایید.

خواهشمند است پس از اتمام و تایید فرایند تسویه حساب اصل کلیه مدارک درخواستی به آدرسی که در ذیل قید شده ارسال گردد. لازم به ذکر است درصورتی که اصل مدارک توسط کارشناسان محترم این دانشکده رویت و بررسی نگردد، درخواست فارغ التحصیلی در پرتال فارغ التحصیلی تایید نخواهد شد.

 • آدرس جهت ارسال اصل مدارک: لارستان، شهرجدید، بزرگراه دکتر دادمان، جنب بیمارستان امام رضا(ع)، دانشکده پرستاری حضرت زینب (س)، امور آموزشی دانشکده علوم پزشکی لارستان – کد پستی دانشکده پرستاری : ۹۵۶۳۹-۷۴۳۱۸
 • تلفن پاسخگویی حوزه امور آموزشی: تلفن: ۰۷۱۵۲۲۵۷۱۱۰ – ۰۷۱۵۲۲۴۵۰۰۹ داخلی ۲۲۶-۲۷۲ و شماره مستقیم: ۰۷۱۵۲۲۵۲۷۱۸

برای شروع فرایند وارد سامانه هم آوا به آدرس sama.larums.ac.ir شده، از منو دسترسی گزینه لیست درخواست ها را انتخاب نمایید. سپس با کلیک بر روی گزینه درخواست جدید ابتدا تسویه حساب با دانشکده ی محل تحصیل را انتخاب و پس از تکمیل فرایند، در بازه زمانی اعلام شده فرایند تسویه حساب با دانشکده علوم پزشکی را شروع نمایید. لازم به ذکر است قبل از شروع فرایند تسویه حساب با دانشکده علوم پزشکی ابتدا فرم نهایی تسویه حساب با دانشکده محل تحصیل خود را چاپ نموده و اسکن آن را در فرایند تسویه حساب با دانشکده علوم پزشکی بارگذاری نمایید. جهت تهیه فرم نهایی تسویه حساب با دانشکده محل تحصیل ابتدا گزینه نمایش فرم نهایی را انتخاب سپس در سمت راست بالای صفحه گزینه چاپ را انتخاب و در فرایند تسویه حساب با دانشکده علوم پزشکی بارگذاری نمایید.

**۶ نکته مهم پیش از شروع فرایند فارغ التحصیلی**

 • خواهشمند است پیش از شروع فرایند فارغ التحصیلی، هرگونه بدهی خود نسبت به واحدهای مختلف دانشکده را تسویه نمایید.
 • همچنین خواهشمند است پیش از شروع فرایند تسویه حساب ، فیش پرداختی هزینه خوابگاه های مشارکتی شیراز (مخصوص دانشجویان رشته پرستاری و اتاق عمل) را تهیه نمایید.
 • کلیه دانشجویان خوابگاهی (لار و اوز) می بایست از طریق هماهنگی با امور دانشجویی دانشکده مربوطه از وضعیت بدهی خود در خصوص احتمال ایجاد خسارت در خوابگاه ها مطلع شده و نسبت به پرداخت مبلغ خسارت اقدام نموده و اسکن اصل فیش واریزی خود را در سامانه بارگذاری نمایند.

دانشکده پرستاری حضرت زینب (س) لارستان:

شماره حساب درآمد اختصاصی دانشکده پرستاری لارستان: ۶۷۴۸۵۷۶۵

شماره شناسه اجاره بها: ۹۱۲۸۰۰۷۸۹۳۰۶۹۲۰۱۱

شماره شناسه پرداخت خسارت: ۹۱۲۹۰۰۷۹۰۳۰۶۹۲۰۱۱

دانشکده بهداشت اوز:

شماره حساب درآمد اختصاصی دانشکده بهداشت: ۸۱۵۴۴۸۸۱

 • به دلیل جلوگیری از مشکلات آتی در حوزه صندوق رفاه، پرتال صندوق خود را از نظر آدرس دقیق محل سکونت و فرم تعهد محضری چک نمایید. در صورت هرگونه مغایرت و کوتاهی در این مورد فرم امضاء نخواهد شد.
 • جهت تسویه حساب با کتابخانه، کارت کتابخانه به انضمام منابع امانتی را تحویل فرمایید ، در ضمن با کتابخانه دفتر شیراز ( خانم نسیم) نیز در صورت امانت بردن منابع ، تسویه نمایید.
 •  در خصوص دانشجویانی که طرح های نیمه تمام پژوهشی دارند، تاییدیه معاونت پژوهشی منوط به اخذ رضایت از استاد مربوطه خواهد بود.

مدارک لازم جهت انجام امور فارغ التحصیلی

 • بارگذاری اسکن تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی
 • بارگذاری اسکن کارت دانشجویی
 • ارسال اصل کارت دانشجویی و دو قطعه عکس ( ارسال از طریق پست )
 • تکمیل فرم مشخصات دانشجو ( دریافت فرم ) و فرم تاییدیه ریزنمرات ( دریافت فرم ) با امضاء و اثر انگشت و بارگذاری آن در سامانه ( همچنین ارسال اصل فرم های تایید شده از طریق پست )
 • پرینت کارنامه از سامانه هم آوا و تایید آن با امضاء و اثر انگشت و بارگذاری در سامانه (همچنین ارسال اصل کارنامه تایید شده از طریق پست )
 • بارگذاری اسکن فیش واریزی هزینه خوابگاه های مشارکتی شیراز (مخصوص دانشجویان رشته پرستاری و اتاق عمل) ( همچنین ارسال اصل فیش از طریق پست )
 • بارگذاری اسکن فیش واریزی در صورت ایجاد خسارت در خوابگاهها ( همچنین ارسال اصل فیش از طریق پست )
 • بارگذاری اسکن فرم تایید نهایی تسویه حساب با دانشکده محل تحصیل در فرایند تسویه حساب با دانشکده علوم پزشکی لارستان ( صرفا در زمان درخواست فرایند تسویه حساب با دانشکده علوم پزشکی )
 • جهت بارگذاری و ارسال فرم های فوق پس از تکمیل نمودن فرم ها، امضا و اثر انگشت الزامی می باشد.

تذکر :

 • جهت آگاهی از تکمیل بودن و تایید تسویه حساب ضروری است در بازه ی زمانی مذکور و همچنین تا زمان انجام کل فرایند تسویه حساب به سامانه مراجعه نمایید.
 • در صورت مشاهده پیام مدارک ناقص می باشد باید سریعا نسبت به رفع نقص اقدام نمایید.
 • پیش از فرایند تسویه حساب دانشکده علوم پزشکی می بایست فرم نهایی تسویه حساب با دانشکده محل تحصیل را چاپ و در انجام فرایند تسویه حساب با دانشکده علوم پزشکی بارگذاری نمایید.
 • لازم به ذکر است پس از انجام دو فرایند تسویه حساب، از فرم های نهایی تسویه حساب با دانشکده محل تحصیل و تسویه حساب با دانشکده علوم پزشکی دو نسخه چاپ نموده، یک نسخه آن را نزد خود نگه داشته و نسخه ی دیگر را به این امور ارسال نمایید.

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.