با مرکز آموزش مهارتی و حرفه ای دانشکده علوم پزشکی لارستان بیشتر آشنا شوید

Home » اخبار و رویدادها » با مرکز آموزش مهارتی و حرفه ای دانشکده علوم پزشکی لارستان بیشتر آشنا شوید

به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی لارستان  دکتر زهرا کشتکاران معاون آموزشی ، تحقیقات و فرهنگی دانشجویی دانشکده اظهارداشت: مراکز آموزش مهارتی و حرفه ای  با هدف ساماندهی آموزش های مهارتی و حرفه ای نظام سلامت ، استفاده از ظرفیت های موجود به منظور تربیت نیروهای انسانی ماهر در حوزه سلامت ، ارتقای کیفیت آموزش های مهارتی و حرفه ای با استفاده از اساتید مجرب و با تجربه  راه اندازی شده است.

وی تصریح کرد: مرکز آموزش مهارتی و حرفه ای دانشکده علوم پزشکی لارستان نیز در سال ۱۳۹۸ مصوب و در لیست مراکز مصوب و مجری زیر مجموعه مرکز ملی آموزش مهارتی و حرفه ای وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی کشور قرار گرفت.

دکتر کشتکاران افزود: با توجه به اپیدمی بیماری کرونا ، مرکز ملی آموزش مهارتی و حرفه ای در کنار سایر دوره های آموزشی در حوزه سلامت ، برگزاری دوره های طرح ملی کووید ویژه پرستاران و پزشکان را با همکاری معاونت های درمان ، پرستاری و آموزشی دانشگاه ها / دانشکده های علوم پزشکی  در دستور کار خود قرار داد.

وی خاطرنشان کرد: دانشکده علوم پزشکی لارستان نیز همزمان با سایر دانشگاه های علوم پزشکی کشور ، اقدام به برگزاری ۳ دوره آموزش مهارتی و حرفه ای طرح ملی کووید کرده که با عناوین : پرستاری مراقبت های ویژه در آی سی یو در  سطح ۱ و ۲  ویژه پرستاران و مدیریت بیماران متوسط، شدید وبحرانی کووید ۱۹ – بستری در بخشهای عادی و ویژه – ویژه متخصصین در حال برگزاری است.

دکتر کشتکاران ادامه داد: آموزش بخش نظری این دوره ها به صورت مجازی توسط مرکز ملی آموزش مهارتی و حرفه ای وزارت با همکاری مرکز آموزش مهارتی و حرفه ای دانشکده از اسفندماه ۱۳۹۹ آغاز گردیده است .

وی با برشمردن تعداد مهارت آموزان شرکت کننده در دوره های مذکور گفت: در پرستاری سطح یک  ۷۶نفر، پرستاری سطح ۲: ۲۴ نفر و متخصصین: ۱۴ نفر از بیمارستان های منطقه شامل لارستان،گراش،اوز، خنج وبیرم حضور داشتند.  

معاون آموزشی ، تحقیقات و فرهنگی دانشجویی داننشکده عولم پزشکی لارستان تصریح کرد: تعدادی از این مهارت آموزان در آزمون مرحله اول شرکت کرده اند که منتظر اعلام نتایج هستند و سایر مهارت آموزان نیز در آزمون های مراحل بعد که در تیرماه و مردادماه سال جاری توسط سازمان سنجش برگزار می شود شرکت می کنند.

وی افزود: مهارت آموزان پس از کسب حد نصاب نمره قبولی و موفقیت در آزمون ، وارد دوره آموزش عملی شده و آموزش های عملی این دوره ها در محیط آموزشی بیمارستان  و تحت نظر مربی انجام  که در پایان و  پس از موفقیت مهارت آموز  در هر دو بخش نظری و عملی به آنها گواهینامه معتبر صادرشده توسط مرکز آموزش مهارتی و حرفه ای که مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است اعطا می شود.

لازم به توضیح است برگزاری دوره های مذکور برای مهارت آموزان رایگان بوده و آنها فقط هزینه ثبت نام در سایت سنجش آموزش پزشکی را طبق تعرفه مصوب هیئت وزیران در سال ۱۴۰۰ پرداخت می کنند.

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.