برگزاری افتتاحیه طرح رویش ویژه دانشجویان جدیدالورود۹۸ دانشکده علوم پزشکی لارستان

Home » اخبار و رویدادها » برگزاری افتتاحیه طرح رویش ویژه دانشجویان جدیدالورود۹۸ دانشکده علوم پزشکی لارستان

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی دانشکده علوم پزشکی لارستان، طرح رویش دانشجویان جدیدالورود با اجرای افتتاحیه طرح رویش در روز شنبه ۶ مهرماه با حضور بیش از ۱۷۰ دانشجوی جدیدالورود سال ۱۳۹۸ دانشکده پرستاری حضرت زینب (س) لارستان و دانشکده بهداشت اوز برگزار گردید.
در ابتدای برنامه پس از قرائت قرآن کریم توسط جواد شکیبا کارشناس فرهنگی دانشکده بهداشت اوز و پخش سرود جمهوری اسلامی، مریم صدیق ریاست دانشکده پرستاری حضرت زینب (س) لارستان با عرض سلام و خیر مقدم به اساتید و همچنین دانشجویان جدیدالورود حاضر در جلسه که با سعی و تلاش خود از سد کنکور گذشته اند و وارد عرصه ی جدید تحصیل علم شده اند بیان داشتند : به فال نیک می گیریم تقارن اولین روز از طرح رویش ۹۸ را با هفته دفاع مقدس و سلام و صلوات میفرستیم بر ارواح طیبه شهدا و امام شهدا که آرامش و آسایش اکنون ما مرهون آن هاست.
وی در ادامه با بیان نقش پدران و مادران در موفقیت دانشجویان عنوان نمودند : با توجه به اهمیت علم و علم اندوزی مقام معظم رهبری می فرمایند : کشوری که دستش از علم تهی است نمی تواند توقع عزت داشته باشد. علم اقتدار می آورد و یک ملت با اقتدار علمی است که می تواند سخن خود را به گوش همه افراد دنیا برساند. با اقتدار علمی است که می تواند سیاست برتر و دست والا در دنیای سیاسی حائز شود. علم عزت می بخشد.
همچنین با بیان اینکه یکی از اهداف ما از مطالعه و کسب علم، علمی کردن کشور و نه غربی کردن کشور است گفت : امامان ما نیز در خصوص اهمیت علم سخنانی بیان داشته اند که در این باره امام علی (ع) می فرمایند : علم اقتدار است. هر کس این قدرت را به چنگ آورد می تواند غلبه کند و هر کسی این اقتدار را به دست نیاورد بر او غلبه پیدا خواهند کرد.
وی افزود : غربی ها علم را دارند اما در کنار علم چیزهایی را هم دارند که ما از آن ها می گریزیم. ما نمی خواهیم غربی شویم، ما می خواهیم عالی شویم. امروزه علم را در خدمت جنگ، خشونت، فحشا و در خدمت مواد مخدر، تجاوز به ملت ها، استعمار و خونریزی قرار داده اند. ما می خواهیم علم در خدمت انسانیت، عدالت در خدمت صلح باشد. ما اینطور علمی را می خواهیم. اسلام به ما این علم را توصیه می کند.
سپس در پایان سخنان خود به تشریح طرح رویش و اهداف برگزاری طرح رویش پرداختند.

در ادامه دکتر عبداله مبشری ریاست دانشکده بهداشت اوز نیز پس از عرض سلام و ادب و گرامیداشت هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی مدارس و دانشگاه ها بیان کردند: به دانشجویان جدیدالورود تبریک عرض می کنیم که نتایج چند ماهه و چند ساله ی خود را به ثمر رساندند و خوشحالیم که در خدمت جوانان و دانشجویان اهل علم و دانش هستیم.
وی با ابراز امیدواری از بهره گیری توان دانش به عنوان مهمترین ابزار انسانی در راه توسعه ی سلامت جامعه و خود فرمودند : مقام معظم رهبری در جلسه ای که با حضور دانشجویان سراسر کشور داشته اند بیان نموده اند که دو عنصر اصلی در تربیت دانشجویان وجود دارد که یکی از آن ها معنویت و دیگری علم بوده که از یکدیگر نیز جدایی ناپذیرند.

سپس مهندس ساری مجری برنامه با معرفی مسئولین دانشگاه، به بیان وظایف و مسئولیت هر کدام از مسئولین پرداختند.
در ادامه ی برنامه، دانشجویان کانون فرهنگ و هنر دانشکده بهداشت اوز، با اجرای تئاتر طنز، به بیان روند ثبت نام از دانشجویان پرداختند.
لازم به ذکر است در این برنامه علاوه بر برنامه های ذکر شده، کلیپ هایی از بیانات مقام معظم رهبری در خصوص لارستان، طبیعت لارستان، مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب که توسط مقام معظم رهبری صادر گردیده است به اجرا درآمد و از دانشجویان پذیرایی گردید.
همچنین نمایشگاه عفاف و حجاب و فروش محصولات فرهنگی نیز در کنار دیگر برنامه ها برپا گردیده بود.
در پایان برنامه ی افتتاحیه، دانشجویان با حضور در منزل امام جمعه محترم شهرستان، از بیانات گهربار ایشان استفاده نمودند.

در بعد از ظهر نیز دانشجویان دختر با حضور در باغ نشاط، بازار قیصریه، دهن شیر و مسجد چهار برکه از تعدادی از مکان های تاریخی لار دیدن نمودند.
دانشجویان پسر نیز با حضور در مکان گلزار شهدای لارستان که با حضور محسن شهرآشوب راوی دفاع مقدس و حجت الاسلام و المسلمین سید علی اصغر نمازی برگزار شد، به بیانات ارائه شده از دلاوران و ایثارگران در جبهه های هشت سال دفاع مقدس و جبهه های مقاومت و آثار و برکات به وجود آمده گوش فرا دادند.
در پایان برنامه نیز پس از حضور تمامی دانشجویان دختر و پسر جدیدالورود در مکان گلزار شهدا، به اقامه نماز جماعت در این مکان مقدس پرداختند و شام خود را در کنار قبور شهدا صرف نمودند.

 

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.