معرفی اداره مشاوره

امام علی (ع) فرمودند : سزاوار انسان خردمند است که رای خردمندان را بر رای خویش بیفزاید ، و دانش و آگاهی خویش را با به دست آوردن دانش حکیمان و دانایان افزون سازد.  غررالحکم ، الحیاه جلد ۱ صفحه ۳۱۴.

این سایت با هدف آگاهی از امکانات موجود دراداره مشاوره، نحوه دسترسی و استفاده از آنها و آشنایی با سیستمهای درمانی، حمایتی و آموزشی موجود در این مرکز طراحی شده است.

در زندگی هر انسانی نقاط عطفی وجود دارد که مسیر زندگی فرد در آینده را متاثر و نگرش فرد به آنچه که بوده، هست و خواهد بود را متحول می سازد. ورود به دانشگاه  از مهم ترین رویدادها می باشد که  ماه ها برای رسیدن به آن تلاش کرده ایم. دوران دانشجویی سفری است طولانی و عرصه ای است برای تحول ابعاد مختلف شخصیت و رسیدن به کمال. همچنین فرصتی است برای رشد و بالندگی، ژرفا بخشیدن به افکار و تحقق بخشیدن به آرزوها،خودشناسی و سازگاری با موقعیت ها، آشنایی با فرهنگ ها و افراد جدید. همچنین این دوران همراه با تغییرات عمده در زندگی می باشد و در این دوران، دانشجویان به دلیل تجربه شرایط جدید، مواجهه با فرهنگهای مختلف، لزوم اتخاذ تصمیمات متعدد، کسب استقلال بیشتر با تجارب متعددی مواجه می شوند و استرسهای زیادی مثل مشکلات اقتصادی، عاطفی، تحصیلی را پشت سر خواهند گذاشت. بنابراین، فرصتی است برای اجتماعی شدن و یادگیری مهارت های لازم و مناسب.

از آنجا که هدف ما در مرکز مشاوره ارتقاء‌ سطح بهداشت روان و پیشگیری از آسیب های فردی و اجتماعی می باشد، نهایت کوششمان این است تا در کلیه این شرایط در کنار شما باشیم و به شما در رسیدن به  آرامش، تعادل و سلامتی کمک نماییم. در واقع ادارات مشاوره در دانشگاه ها به عنوان یکی از سیستمهای حمایتی با هدف کمک به دانشجویان جهت سازگاری با  موقعیت های استرس زا می باشد. شما دانشجویان عزیز می توانید از امکانات موجود در مرکز مشاوره شامل جلسات مشاوره فردی، گروهی، زوج درمانی، مشاوره ازدواج، مشاوره تحصیلی،‌ روان درمانی،‌دارو درمانی، انجام تستهای روان شناختی، کارگاهها و سمینارهای آموزشی، کتب و بروشورهای آموزشی موجود در مرکز، برنامه های آموزشی قابل ارائه از طریق سایت مرکز مشاوره در جهت رسیدن به اهداف و حل مشکلات خود استفاده نمائید. امیدواریم که شما عزیزان با برقراری رابطه صحیح و مستمر با اداره و با استقبال از خدمات روانشناختی موجود، ما را در زمینه شناسایی نیازهای دانشجویان و بهبود امکانات لازم جهت رفع آنها یاری دهید.

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.