پیام تبریک دکتر زهرا کشتکاران به مناسبت ولادت دومین ستاره درخشان آسمان امامت و هدایت امام حسن مجتبی (ع)

Home » اخبار و رویدادها » پیام تبریک دکتر زهرا کشتکاران به مناسبت ولادت دومین ستاره درخشان آسمان امامت و هدایت امام حسن مجتبی (ع)

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی، دکتر زهرا کشتکاران معاون آموزشی، تحقیقات و دانشجویی فرهنگی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی لارستان به مناسبت ولادت با سعادت دومین ستاره درخشان آسمان امامت و هدایت، کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) پیام تبریکی صادر کرد. متن پیام به شرح ذیل است:

ماه رمضان چون صدفی می ماند که گوهر بسیار گرانبهایی را در سینه خود دارد در نیمه ماه مبارک رمضان سال سوم هجری، نور حق جلوه کرد و بر خود می بالد که دومین ستاره درخشان آسمان امامت و هدایت امام حسن مجتبی(ع)، پای بر عرصه هستی و زمین نهاد و آن را با قدوم پربرکت خود متبرک ساخت.
امام برگزیده ای که نه تنها سائلان عصر خویش بلکه تمام در راه ماندگان تاریخ را از سخای خود به غنای هدایت رساند و دلدادگان حضرتش را میهمان ابدی طعم شیرین کرامت حسنی نمود.
از این روست که ماه رمضان معطر شده است از عطر خوش‌ بوی کریم اهل بیت علیهم السلام که هفت ‏سال در دامن پرفیض رسول خدا(صلی الله علیه و آله)از چشمه‏های زلال نبوت بهره برد و وحی الهی، فکر و اندیشه و اعماق جانش را برای ‏بهره دهی به اسلام و مسلمانان آماده ساخت.
از مهم ترین اهداف امام حسن (علیه السلام) آن بود که پرده از چهره طاغوتیان زمان بردارد و آنان را آن طور که بودند بشناساند تا از اجرای نقشه هایی که برای از بین بردن رسالت جدش پیامبراکرم (صلی الله علیه و آله)طراحی کرده بودند جلوگیری کند. از برکت همین تدبیرها بود که برادر بزرگوارشان حضرت سیدالشهداء(علیه السلام) آن انقلاب بزرگ را که روشنگر حقیقت و عبرت بخش خردمندان بود، به وجود آورد. امام حسن(علیه السلام)جهادی خاموش و آرام را طراحی و اجرا کرد و زمانی که وقت شکستن سکوت رسید، حماسه کربلا به وقوع پیوست؛ حماسه ای که “حسنی الصدور و حسینی البقاء” عنوان یافته وپیش از آنکه حسینی باشد، از آبشخور درایت و خردمندی امام حسن مجتبی(علیه السلام)سرچشمه گرفته است.
اینجانب فرارسیدن پانزدهمین روز از ماه رمضان، میلاد خجسته امام برگزیده، زینت عرش الهی، فرزند جمیل رسول خدا (صلی الله علیه و آله)، تنهاترین سردار لشکر حیدر و غریب شهر پیامبر، حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام را بر همگان علی الخصوص اساتید،دانشجویان و کارکنان دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی لارستان تبریک و تهنیت عرض می نمایم و از درگاه حضرت باری تعالی خواستارم در این ماه مبارک همگی ما را از سرچشمه زلال معرفت این امام همام سیرآب نماید .

دکتر زهرا کشتکاران
معاون آموزشی، تحقیقات و فرهنگی دانشجویی

دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی لارستان

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.