پیام معاون آموزشی، تحقیقات و فرهنگی دانشجویی به مناسبت فرارسیدن سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) و آغاز ولایت امام مهدی(عج)

Home » اخبار و رویدادها » پیام معاون آموزشی، تحقیقات و فرهنگی دانشجویی به مناسبت فرارسیدن سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) و آغاز ولایت امام مهدی(عج)

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی دانشکده علوم پزشکی لارستان ،دکتر زهرا کشتکاران معاون آموزشی، تحقیقات و فرهنگی دانشجویی دانشکده علوم پزشکی لارستان به مناسبت فرارسیدن سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) و آغاز ولایت حضرت مهدی(عج) پیامی صادر نمود. متن پیام به شرح ذیل است:

«بَقِیَّهُ اللَّهِ خَیْرٌ لَکُمْ إِنْ کُنْتُمْ مُؤْمِنِینَ»

آنچه خداوند برای شما باقی گذارده، برایتان بهتر است اگر ایمان داشته باشید! (سوره هود: ۸۶)

نهم ربیع الاول؛ سالروز شهادت امام در بند دستگاه ظلم و جور حضرت امام حسن عسکری(ع) و آغاز امامت و ولایت آخرین ذخیره الهی از سلاله پاک نبی مکرم اسلام(ص)، حضرت بقیه‌الله الاعظم عجل الله تعالی فرجه الشریف به لحاظ تأثیر عمیق و ماندگارش در حیات اعتقادی شیعیان نقطه ی عطفی در تاریخ تشیع به شمار می‌رود. امام حسن عسکری(ع) همواره تحت نظر در زندان های طاغوت عصر خود بود ولی با وجود همه فشارها و نظارت های بی وقفه دست از فعالیت در جهت حفظ اسلام و مبارزه با افکار انحرافی برنداشت تا در این مسیر به شهادت رسید و با شهادت ایشان امامت و ولایت امام عصر(عج) آغاز گردید.

در این میان، مذهب شیعه این افتخار را دارد که گوی سبقت را از دیگران ربوده و عشق به ولایت و امامت را رمز حیات و بقای خویش قرار داده است، اما حقیقت بزرگتری وجود دارد و آن وجود شریف امام زمان، مهدی موعود(عج) است که شاید بتوان گفت بالاترین و عمیق‌ترین عنوان همان است که قرآن کریم از ایشان یاد نمود؛ و آن «بقیه الله» است.

امام عصر انتهای تجلی خداوند و حسن ختام عالم و همه ادیان است، ایشان در میان مظاهر تجلی حق تعالی، آخرین گوهری است که مظهر همه صفات و اسمای الهی است و می‌توان گفت همان‌طوری که نبی مکرم اسلام(ص)، مظهر تام انبیا و شریف‌ترین گوهر نبوت بود، وجود شریف قائم آل محمد نیز تجلی تام امامت و اوصیای الهی است.

اینجانب ضمن عرض تسلیت شهادت حضرت امام حسن عسکری(ع) به پیشگاه مقدس امام زمان (عج)، آغاز ولایت و امامت حضرت مهدی(عج) را به نایب بر حق آن امام عزیز، مقام معظم رهبری مدظله العالی و همه شیعیان جهان خصوصاً اساتید گرامی، دانشجویان عزیز  و کارکنان معزز دانشکده علوم پزشکی لارستان تبریک عرض می نمایم.

 

دکتر زهرا کشتکاران

معاون آموزشی، تحقیقات و فرهنگی دانشجویی

دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی لارستان

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.