۴۹۹ دانشجو در هفت رشته ی کارشناسی در مجموعه ی علوم پزشکی لارستان مشغول به تحصیل هستند/ H-Index پژوهشی اساتید ما در دانشکده، ۱۴ است

Home » Uncategorized » ۴۹۹ دانشجو در هفت رشته ی کارشناسی در مجموعه ی علوم پزشکی لارستان مشغول به تحصیل هستند/ H-Index پژوهشی اساتید ما در دانشکده، ۱۴ است

به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی لارستان، دکتر زهرا کشتکاران، معاون آموزشی، تحقیقات، فرهنگی و دانشجویی این دانشکده در نشست با معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت، رئیس و هیئت رئیسه دانشکده و خیران اظهار داشت: دانشکده علوم پزشکی لارستان کار خود را با دانشکده پرستاری حضرت زینب (س) در سال ۱۳۶۶ آغاز کرد و زیرمجموعه ی دانشگاه علوم پزشکی شیراز بود تا اینکه در سال ۹۳-۹۲ از دانشگاه علوم پزشکی شیراز جدا شد و به صورت دانشکده علوم پزشکی مستقل، مشتمل بر دو دانشکده پرستاری و بهداشت اوز به فعالیت خود ادامه داد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر، ۴۹۹ دانشجو در هفت رشته ی کارشناسی داریم که این رشته ها شامل پرستاری، اتاق عمل، هوشبری، بهداشت عمومی، حرفه ای، محیط و علوم تغذیه است.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشکده خاطرنشان کرد: ۳۴ عضو هیئت علمی در مرتبه های مختلف داریم و در فراخوان آینده، شش مجوز دیگر هم داریم که در کل به ۴۰ عضو هیئت علمی خواهد رسید.

دکتر کشتکاران اظهار کرد: در مسیر توسعه دانشکده در حوزه آموزش هم با توجه به تصویب سند آمایش سرزمین و توسعه رشته های مان، هشت رشته مقطع دیگر که مشتمل بر دوره های کارشناسی و ارشد است مصوب کرده ایم که در اسفندماه، در هیئت امنای مشترک لار، گراش و شیراز مصوب شد و بر اساس سند و تصمیمی که در کلان منطقه برای کشور اتخاذ می شود این مسیر را طی خواهد کرد.

وی تصریح کرد: در حوزه فرهنگی دانشجویی، ۳ تشکل، ۱۰ کانون فرهنگی، ۵ انجمن علمی، ۴ نشریه و ۸ خوابگاه دانشجویی داریم، از این ۸ خوابگاه، ۳ خوابگاه استیجاری، ۳ خوابگاه ملکی و ۲ خوابگاه مشارکتی (برای دانشجویانِ کارورز در عرصه در شیراز) داریم.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشکده در مورد واکسیناسیون دانشجویان گفت: تا الآن ۱۹۹ دانشجوی دانشکده، نوبت اول واکسیناسیون کرونا و ۷۲ نفر واکسن نوبت دوم را دریافت کرده اند و همه ی اساتید نیز واکسینه شده اند.

دکتر زهرا کشتکاران در مورد کمک خیران اظهار کرد: خیرین همواره پشت ما بوده اند و آبروی منطقه به سخاوتمندی و بلندهمتی آن هاست.

وی افزود: تاکنون بسیاری از فعالیت ها را به پشتوانه ی آن ها انجام داده ایم، بخش عمده ای هم حمایت های وزارت بهداشت به ویژه در ماه های اخیر است که مبالغ ۲۰۰ میلیون تومان، دوتا ۵۰ میلیون تومان برای تجهیز خوابگاه ها و فعالیت های فرهنگی و کانون ها بوده و شامل حال ما شده است.

معاون آموزشی و تحقیقاتی دانشکده تصریح کرد: H-Index پژوهشی اساتید ما در دانشکده، ۱۴ است؛ کمیته تحقیقات دانشجویی دانشکده یک سال است که مستقل شده است و در حال حاضر H-Index چهار را دارد و در یک سال و نیم اخیر که با کرونا مواجه بوده ایم، تحقیقاتی در زمینه کرونا و… را انجام داده و در کنفرانس های مجازی و کنگره ها شرکت کرده اند و مقاله داشته اند.

دکتر کشتکاران خاطرنشان کرد: با توجه به توافق نامه سه گانه ای که شما (دکتر لاری) با دکتر حقدوست و دکتر نجفی تکمیل کردید، کمیته تحقیقات، استعداد درخشان و انجمن علمی مان را به صورت همسو با همدیگر وجه کردیم و یک سرپرست جوان، استاد دلام، که عضو هیئت علمی هستند و بسیار مشوق خوبی برای کارهای پژوهشی دانشجویان هستند را سرپرست آن قسمت قرار دادیم و مقرر شد جلسات به صورت ماهانه باشد و در راستای برنامه ی وزارت پیش برویم.

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.